2/06/2014

Całkiem nowe życie…..całkiem nowe uczucie….całkiem nowa dyskusja......Całkiem nowe życie…..całkiem nowe uczucie….całkiem nowa dyskusja.


Całkiem nowe życie Marii Ulatowskiej to jak przeczytamy w zapowiedzi: „opowieść o uczuciach. O miłości. Tej trudnej, niszczącej, złej. Tej największej – matczynej. I tej na pozór dobrej, zwyczajnej, która jednak może doprowadzić do tragedii. O nienawiści, która pojawiła się zupełnie bez powodu, może jedynie z zazdrości. A także o przyjaźni między kobietą i mężczyzną. Tak bliskiej, że mogłaby stać się miłością, gdyby… on nie kochał innej”. Autorka ma swoim koncie ma już pięć bestsellerowych powieści: „Sosnowe dziedzictwo”, „Pensjonat Sosnówka”, „Domek nad morzem”, „Przypadki pani Eustaszyny” i „Kamienica przy Kruczej”. Pisanie książek jest dla niej niesamowitą przygodą. Snuciem opowieści – tych z życia i tych wymyślonych, eksploracją własnej wyobraźni.
Najnowsza powieść ukazała się w 2013 nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. Oto krótka fabuła: rok 1968. Franciszka Janusiak- dwudziestoletnia dziewczyna z małego miasteczka, pierwszy raz w życiu wyjeżdża na wczasy. Zmienia to całkowicie jej życie: znajduje tam męża, porzuca dotychczasowe życie i zaczyna budować nowe. Musi wywalczyć sobie prawo do upragnionej pracy, bycia matką, do niezależności. Czy uda się jej zachować wiarę w siebie i przyjaciół, która pomoże przetrwać wszystkie przeciwności i zrealizować marzenia….
Na temat książki będzie można wypowiedzieć się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkanie odbędzie się 20 lutego 2014 w Filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włocławku przy ul. Sielskiej 6 (Osiedle Zazamcze) o godz. 10.30.Tekst: Kinga Aneta Sroczyńska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz