2/24/2014

BAJZEL w Czarnym Spichrzu

28 lutego o godz. 22.00 w Czarnym Spichrzu przy ul. Piwnej 4 wystąpi znany juz włocławianom artysta występujący jako BAJZEL. Bilety: w dniu koncertu 15 zł/ przedsprzedaż 10 zł.Pod tym pseudonimem ukrywa się świnoujski muzyk, kompozytor, wokalista oraz autor tekstów- Piotr Piasecki. Jak sam siebie określa: "BAJZEL - to niespokojny, artystyczny duch, który sam komponuje, pisze teksty i nagrywa wszystkie dźwięki. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar granych oraz wokali śpiewanych na żywo tworzy muzykę do złudzenia brzmiącą jak kilkuosobowa formacja." 


 
Każdy koncert to gwarancja spotkania z dobrą muzyką, ciekawymi aranżacjami i zastosowaniem dźwięku oraz okazja do spotkania z charyzmatycznym twórcą. Tak opisuje artystę Tymon Tymański na swoim blogu:


Muzyk ma na swoim koncie cztery świetnie przyjęte płyty: debiutancki album Bajzel (Biodro, 2007), Miłośnij (Biodro Records, 2009), Mała Wulagaria (Mystic Production, 2011) oraz niedawno wydaną GinkGo (wydanie własne, 2013).
Bajzel zagrał już dotychczas koncertów w kraju i za granicą. Towarzyszył też na trasach takim zespołom jak: Lao Che, Pogodno, Kasia Nosowska, Baaba, Tymon&Transistors. Występował na festiwalach: Heineken Opener, Off-Festiwal czy SXSW w Austin (USA). Klip do piosenki „Window” promujący debiutanck ablum artysty został zrealizowany w San Francisco, otrzymał nagrodę na Yach Film Festiwal 2008 za najlepszą reżyserię. 


Piosenki Bajzla można usłyszeć również na polskich składankach takich jak „We Are From Poland Vol.2”, „AlternativePop Vol.1” czy „OffSesje 1” (nagranej w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej). W 2011 Bajzla zaproszono do nowojorskiego studia MTV Iggy, w którym został nagrany jego występ. Dodatkowo od 2011 roku razem z Jackiem Budyniem Szymkiewiczem (Pogodno) tworzą duet Babu Król, z którym również stale koncertują.

Poniżej zamieszczamy link do info o zespole:
http://www.bajzel.art.pl/brief/

Post: Kinga Aneta Sroczyńska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz