O nas

Najtrudniej napisać o sobie a raczej o Nas….ale przyszedł ten czas, że trzeba. Jest takie ćwiczenie opracowane przez Deepaka Chopry, które pozwala człowiekowi odpowiedzieć na pytanie, czy jest na właściwym etapie swojego życia i działa zgodnie ze swoim „wewnętrzym JA”. Wyobraziłam sobie zatem, że mam mnóstwo pieniędzy, żadnych kredytów i rachunków….że mogę zająć się tym co mi się zamarzy. I co się stało? Okazało się, dalej robię to co dotychczas, realizuję swoje dotychczasowe pasje i plany. Oznacza to, że działam w harmonii ze sobą…i tego się trzymam.

 Jak powstał pomysł bloga? O Tym powie Aleksandra….. Zaczynając – nie miałyśmy prawie żadnego wparcia. Przez wiele problemów i rozwiązań przechodziłyśmy drogą prób i błędów. Dlaczego postanowiłam wraz z Kingą Anetą Sroczyńską założyć kulturalny blog ? – aby opracować gotowe strategie działania na rzecz szerzenia kultury we Włocławku. To był pierwszy pomysł – szerzenie kulturalnych wydarzeń na terenie naszego miasta. Naszym hasłem przewodnim jest „Rokujemy ...” - pragniemy, aby Włocławek zaczął rokować kulturalnie. Chcemy, aby nasze miasto zaczęło żyć kulturą, aby ludzie częściej zaczęli wychodzić z domów. Mówiąc wprost -” aby ludziom chciało się chcieć” - co niestety w naszym mieście aktualnie kuleje. Nam się chce – to pierwsze hasło, które wymyśliłyśmy tworząc bloga, aktualnie planujemy kilka działań związanych z kulturą, jako że nasze kwalifikacje są niejako podobne planujemy zarówno działalność z zakresu terapii, warsztatów, rękodzieła, prezentacje filmów, koncerty – Mamy nadzieję, że dzięki Nam Włocławek zacznie żyć „Pełną piersią” - zamiast okrutnie sapać ... 
Parę słów o sobie:Aleksandra Anna Jankowska: Pedagog, terapeuta, polonista. Miłośniczka księgarni, bibliotek i wydarzeń kulturalnych. Właścicielka dobrej pamięci i bujnej wyobraźni, co czasem bywa źródłem kłopotów. Entuzjastka inteligencji emocjonalnej, wielbicielka psychologii. Interesuję się kulturą, współczesnym rynkiem książki, bardzo lubię dobrą polską literaturę i literaturę współczesną zagraniczną, szczególnie psychologiczną.Wielbicielka muzyki etnicznej i celtyckiej tego co tajemnicze, wciąż zgłębiająca tajniki ezoteryki.
Kinga Aneta Sroczyńska: Mówię o sobie, że : „jeśli chodzi o zdrowy rozsądek mam deficyt”. Archeolog, polonista, organizator imprez, „motorek sprawczy wielu projektów”. Kocha literaturę (fantasy szczególnie), film, muzykę (nowe awangardowe brzmienia, off, folk). Zafascynowana wydarzeniami i historia kulturalną Krakowa i Torunia.  Tekst przewodni: DEZYDERATA Piwnicy pod Baranami. Diagnoza osobowości- wrodzone ADHD bez szans na terapie. 

 Tekst: Aleksandra Anna Jankowska, Kinga Aneta Sroczyńska

1 komentarz:

  1. Lubię to! Kobietki pełne pasji, tego nam trzeba. Niech idea wpajania kultury w ludzi wam wejdzie w krew i wejdzie w nas. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń